HomeSite mapIntrebari

Gradinita Particulara Ploiesti dar si after school si gradinita cu program prelungit, aspteptam propunerile dvs. de activitati.

Gradinita Particulara Ploiesti cu personal calificat si conditii deosebite pentru copii.

Cea mai completa oferta a unei gradinite particulare ploiesti, transport asigurat, programe educationale si activitati de recreere variate, totul pentru buna dezvoltarea a copilului tau.

GRADINITA ANGELS este dotata cu camere de supraveghere video.

Gradinita si After School

After-School disponibil tuturor

Elevii care provin din alte institutii de invatamant sunt asteptati in programul „Before si After School”, unde isi pregatesc temele si participa la cursuri de limbi straine, arte plastice si activitati sportive, sub indrumarea profesorilor de specialitate.

After-school cu program flexibil

In functie de orarul scolar al elevului programul "Before si After School" se desfasoara in cadrul gradinitei Angels dupa-amiaza.

Activitati After-school

Personal didactic pentru programul After-School